Nöropatik ağrı ne demek?

Nöropatik ağrı ne demek?
Hemen hemen birçoğumuzun adını duyduğu fakat hakkında pek bir bilgiye sahip olmadığı nöropatik ağrı ne demektir, nede olur sizler için bu makalemizde açıklıyoruz.
Nöropatik ağrı nedir?
Ekseri kasları etkileyen bir sorundur.
Her birimiz daha sağlıklı bir yaşam arzu etmekte olmamıza rağmen ne yazık ki çeşitli hastalıklar yakamızı bırakmadığından bilhassa da belli bir yaştan sonra bu hastalıklarla baş etmeye çalışırız. İşte bu rahatsızlıklardan biri de nöropatik ağrı sorunudur. Kaslarda kırık-çıkık olması, kasların incinmesi ve romatizmal hastalıkların baş göstermesi nöropatik ağrı oluşumuna sebep olur
Nöropatik ağrı, aynı zamanda sindirim sistemli de olabilir ve bu sindirim sisteminin hasar görmesi sonucu uzun bir süre ağrı yaşanmasına rahatsızlığına denir.

Yakıcı, batıcı, elektrik çarpar gibi ya da bir yerinize bir şeyler saplanıyormuş gibi bir ağrı hissediyorsanız bu ağrının ismi nöropatik ağrıdır. Nöropatik ağrılar kişinin psikolojisinde bozukluğa sebep olabilir, sosyal hayatı etkileyebilir ve fizikse olarak bir takım olumsuzluklar yaratabilir.
Nöropatik ağrı sebepleri
Bir önceki Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda böbrek yetmezliği, böbrek yetmezliği belirtileri ve böbrek yetmezliği hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.