Öksürüğe ıhlamur, nefes darlığına nane

Öksürüğe ıhlamur, nefes darlığına nane

Soğuk algınlığına ve öksürüğe karşı en etkili ve en yaygın olarak kullanılan doğal ilaçlardan biri olan ıhlamur, uykusuzluk, spazm ve kan dolaşımı bozukluklarında da faydalıdır. Çünkü uzun süre kaynatılıp içilen ıhlamur, size yarardan çok zarar verebilir.
Diğer çaylarda olduğu gibi ıhlamuru da hazırladığınız zaman için ve bir daha kaynatmayın.
Yapraklarında çok miktarda klorofil taşımasından dolayı, kansızlık durumunda kullanılmasında fayda vardır.
Özellikle akşam saatlerinde fazla içmemeye dikkat etmek gerekir, çünkü fazla miktarda alındığında uykusuzluğa sebep olabilir

Nane nefes darlığına iyi geliyor

Nane, mide ve bağırsak gazlarında, bulantı ve kalp çarpıntısında içilir.
Ayrıca nanenin sindirim sistemi rahatsızlıklarında, karın ağrısı, ishal, safra kesesi taşı, baş ağrısı, migren, sinüzit, diş ağrısı, halsizlik, bronşit, öksürük gibi rahatsızlıklarda da tedavi edici özelliği mevcuttur.
Nane, nefes darlığı sorunlarında da şu şekilde kullanılabilir:
Bir tülbentin üzerine bal konulur, üzerine taze veya kuru nane yaprakları serpilir ve yatmadan önce göğüs üzerine bağlanır, sabaha kadar bırakılır.
Bir önceki Kanser vakaları hızla artıyor başlıklı konumuzda akciğer kanseri, böbrek kanseri ve gırtlak kanseri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: nefes darlığına ne iyi gelir, ihlamur nefes darligina iyi gelirmi, ıhlamur öksürük, öksürük için ihlamur, taze nane ve ıhlamur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.