Öksürüğe karşı ne yapılmalı?

Öksürüğe karşı ne yapılmalı?
Ancak sigarayı azaltmanıza rağmen öksürüğünüz kesin olarak geçmeyecektir. Kuru ve kesik kesik öksürmek kişilerin sosyal hayatında en çok sıkıntı yaşadıkları durumlardan biri olduğu için, öksürüğe karşı ne yapmalı, öksürüğü geçirmenin yöntemleri nelerdir, bu makalemizi okuyarak bilgilenebilirsiniz. Bunun için bir sağlık kuruluşundan yardım alarak ya da kendi imkanlarınızla sigarayı tamamen bırakmanız önerilir.
Solunum yolu enfeksiyonları ve sigara kullanımı gibi çeşitli faktörlerin sebebiyet verdiği öksürük, bazen kuru bazen de kesik kesik husule gelen, kişinin boğazının tahriş olmasına ve bazı durumlarda da balgam çıkartmasına yol açan bir durumdur.
Öksürüğü geçirmek için ne yapmalı?
Öncelikle öksürüğe yol açan faktör sigara içmeniz ise, sigarayı azaltmalısınız
Çünkü sigaranın içinde birçok zehirli kimyasal madde bulunmakta ve bu maddelerde akciğerinizin hava keseciklerini tıkadığı için nefes almanızı zorlaştırıyor ve vücut öksürük ile bu soruna tepki veriyor.

Eğer ki öksürmenizde ki neden solunum yolu enfeksiyonu hastalıkları ise ve bu hastalıklar sık sık balgam çıkartmanıza neden oluyor ateşinizi yükseltiyorsa, uzman bir hekime gitmeli ve hekim tarafından reçete edilen balgam söktürücü ve antibiyotik ilaçları kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Neden esneriz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: öksürüğe karşı ne yapmalı, kuruoksurugugecirmekicin, öksürük yapılması gerekenler, cocuklarda oksurugu gecırmek ıcın ne yapmalı, kuru öksürüğü geçirmek için ne yapmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.