Parkinson hastalığında umut veren aşı

Parkinson hastalığında umut veren aşı

Uzmanlar, Parkinson hastalığının belirtilerini yavaşlatıp zaman içinde de azaltan bir enjeksiyon geliştirdiklerini bildirdi.
Üç geni içeren enjeksiyonun hastaların beyinlerine yapıldığı ve yürümelerinde yüzde 61, titremelerinde ise yüzde 43 düzelme sağladığı açıklandı.
Ömür boyunca bir kez yapılması gereken gen enjeksiyonu, dokuz hastada denendi. Aşının denendiği hastalarda zaman içinde gözle görülebilecek derecede iyileşmelerin gözlendiği de ifade edildi.
İngiltere’nin Oxford kentindeki bir ilaç firması, Parkinson hastalığının belirtilerini yavaşlatıp azaltan bir enjeksiyon geliştirdi
Bazı hastaların yıllar sonra ilk defa otobüse bindiği, hatta golf oynayabildikleri gözlemlendi.

Amerikan Gen ve Hücre Terapisi Birliği’nin konferansında sonuçları açıklayan uzmanlar, Parkinson hastalığının “dopamin” adlı kimyasalı üreten beyin hücrelerinin ölmesi nedeniyle oluştuğunu anımsatarak “Enjeksiyon, dopaminin üretiminden sorumlu üç geni içeriyor” dediler.
Uzmanlar, bu genlerin beyne hastaya anestezi yapılarak enjekte edildiğinin de altını çizdi.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: parkinson aşısı ne zaman çıkacak, parkisonda hastalığında iğne tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.