Portakal gazının zararları nelerdir?

Portakal gazının zararları nelerdir?
İşte portakal gazı nedir, etkileri nelerdir, sorularının yanıtları.
Taksimde yaşanan ve tüm Türkiye’ye yayılmış Gezi Parkı protestolarında halkı amacından caydırmak ve protestocuları dağıtmak isteyen polisin, direnişçilere biber gazından ziyade portakal gazı da kullandığı iddia edilmektedir.
Portakal gazının etkileri
Portakal gazı nedir?
Amerika Birleşik Devletleri ordusu tarafından bilhassa da Vietnam Savaşı esnasında kullanılmış olan bitki öldürücü ve yaprak dökücü bir gaz olmaktadır. Vietnam Savaşı’nda bu gaza maruz kalanların halen portakal gazının etkilerini çektiği söylenmektedir. Sağlık açısından ciddi zararlarının olduğu söyleyen portakal gazı, bakın insan sağlığı üzerinde ne gibi etkilere sebebiyet veriyor
Portakal gazı doğumsal anormallikler, kas ve kemik bozuklukları gibi etkiler ortaya çıkarttığı öne sürülen iddialardan biridir.

Portakal gazının sağlığa zararları
Biber gazından daha tehlikeli olan portakal gazı geçici felce sebep olmaktadır. Vücutta hızlı bir şekilde yayılan ve su ile teması halinde geçici felç ortaya çıkartan portakal gazına maruz kaldığınız zaman sudan uzak durmalısınız. Limonun da portakal gazına iyi gelmediği uzmanlarca söylenmektedir. Limon ve su yerine yoğurt ve süt tercih edilmelidir. Cilde yoğurt sürmek, yüzü süt ile yıkamak portakal gazının etkisini azaltıyor.

Bir önceki yazımız olan Kist ve kitle arasındaki fark nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: portakal insan sagligina zarari, portakal zararları nelerdir, portakalin insana zarari, portakalın zararları nelerdir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.