Portakal suyunun sağlığa faydaları nelerdir?

Portakal suyunun sağlığa faydaları nelerdir?
Portakal suyu aynı zamanda kan şekerini düzenleyip, bağırsakların çalışmasını da etkilemektedir.

Hastalıkların önlenmesi için dışarıdan vitamin takviyesi alınmasını öneren uzman doktorlar, sadece hastalıkların önlenmesi için değil vücudumuzun vitaminsiz kalmaması içinde portakal gibi vitamin kaynağı olan meyve ve sebzelerin tüketimine ağırlık verilmesini önermekteler.
Sonbaharın gelmesiyle birlikte yavaş yavaş kışa doğru ilerliyor ve hepimiz çok iyi biliyoruz ki kış hastalıkları da bizleri doğru geliyor. Sonbahar ve kış hastalıklarından kendimizi korumanın en etkili yolu ise C vitamini bakımından son derece zengin olan portakalı bol bol tüketmek ve hatta portakal suyu içmek. En basit hastalıklardan en riskli hastalıklara kadar sağlığımızı koruyan portakal suyu kış mevsiminde bol bol içilmelidir ki, kış hastalıklarını vücudumuzdan uzak tutalım.Peki portakal suyu hangi hastalıkları önleyerek vücut sağlığımızı korumaktadır?

Taze sıkılmış bir portakal suyu içmek vücut direncini arttırarak soğuk algınlığı, grip, zatürre ve farenjit gibi hastalıklara yakalanma riskini bir hayli azaltmaktadır. Vitamin kaynağı olan portakal suyu gün içerisinde sabahları kahvaltıda ve akşamları yemekten sonra içilirse üst solunum yolu hastalıklarını önlemekle beraber, kanser hücrelerinin gelişmesini etkisiz hale getirmekte, kılcal damarları beslemekte, kolesterolü düşürmektedir
Vitaminler hem hastalıkları önlemekte, hem yaşlanmayı geciktirmekte hem de güzelliğe önemli derecede etkileri bulunmaktadır.
Bir önceki Detoks yaparken nelere dikkat etmeli? başlıklı konumuzda detoks nasıl yapılır hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: portakal suyunun zararları, portakal suyu, hamilelikte portakal suyunun faydaları nedir, portakal suyu resimleri, PORTAKAL

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.