Prostattan korunma yolları

Prostattan korunma yolları
Prostat büyümesi, prostat iltihaplanması ya da prostat kanseri gibi prostat hastalıklarına yakalanmamak için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer cevabınız olumsuz ise makalemizde sizler için prostattan korunma yöntemleri hakkında bilgiler verdik, buyurun.
Yalnızca erkeklerde bulunan ve üreme için gerekli bir organ olan prostat, mütenevvi faktörler nedeniyle çeşitli rahatsızlıklara maruz kalmakta ve bunların en önemlisi de prostat kanseri olmaktadır. Çünkü uzun süre içilen sigara ve bağımlılık yapan alkol, bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olmaktadır. Sigara ve alkol prostat kanseri riskini arttırır.
Prostattan korunmak için
Prostattan korunma yöntemlerinin ilki sigara ve alkolde hayat boyu uzak durmaktır

Prostattan korunma yollarından bir diğeri ise, en az 6 ayda bir sağlık kontrolleri yaptırmak, bir takım testlerden geçmek, hekimlerin önerilerine kulak vermektir. Hekim kontrolü altında batın ultrasonografisi, tümör markerları ve gerekirse bilgisayar tomografisi ile prostatı etkileyen olumsuz bir durumun varlığından erken dönemde haberdar olunabilir.

günlük yaşamda ise prostattan korunmak için düzenli ve kaliteli uykuya, düzenli et tüketimine, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeye, yoğurt yemeye ihtiyaç vardır.Fazla kilolu vererek, kabızlık şikayetini tedavi ettirerek, katı yağ, şeker, beyaz ve tuzdan uzak durarak prostattan korunmak mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Spor yaparak ayda kaç kilo verilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: prostat olmamak icin ne yapmaliyiz, prostattan korumanin yollari, prostattan korunmak ıcın e yapmalı, prostattan korunmak için ne yapmali

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.