Puva tedavisi nedir?

Puva tedavisi nedir?
Bu zamana kadar bazı egzama türlerinde, sedef hastalığında ve vitiligoda kullanılan Puva tedavisi yüksek derecede başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır.

Puva tedavisinin uygulaması ise, içinde özel florasan lambalar bulunan kabinin içerisinde yapılmaktadır. Puva tedavisi ile sedef, egzama ve vitiligo gibi deri hastalıkları etkili bir şekilde ortadan kaldırılmakta ve hastalara daha sağlıklı cilt kazandırmaktadır. Öncesinde hastaya ışık hassasiyetine karşı duyarlılığı arttırmaya yardımcı ağız yoluyla bir ilaç verilir ve hemen ardından tedaviye alınır.
Günümüzde en çok karşılaşılan sedef hastalığı, egzama ve vitiligo gibi cilt sağlığını tehdit eden cilt hastalıklarının tedavisinde son dönemlerde sıkça kullanılan bir tedavi metodu olan Puva ultraviyole tedavisi olmaktadır.

UVA ışınları ile uygulanan Puva tedavisinin diğer cilt hastalıkları tedavi yöntemlerinden ayıran özelliği güneş ışınlarına karşı duyarlılığı arttıran psoralen ile birlikte uygulanmasıdır

Bir önceki Temre nasıl tedavi edilir? başlıklı konumuzda temrenin tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: puva tedavisi nedir, puva tedavisi, puva tedavisinin nasıl yapılır, puva nedir, puva tedavisi bulanti yapar mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.