Rakamları ters yazma hastalığı

Rakamları ters yazma hastalığı

Rakamları ters yazma günümüzde nadir olarak çocuk yaşlarda rastlanan bir sorun olsa da, çocukların günlük yaşamlarında bir takım zorluklar çekmesine, herkes düz yazarken onların ters yazmaları olumsuz eleştirlere maruz kalmasına, aşırı dikkat çekmesine ve çocuğun yetişkin bir birey olduğu zaman bu durumdan pek çok anlamda zorlanmasına neden olan bir rahatsızlıktır. Rakamları ters yazma aslında disleksi hastalığının bir belirtisidir. Çocuğun yaşına göre değişen ve genel olarak gözlenen belirtileri arasında disleksi hastalarında rakamları ters yazma problemine rastlanıyor. Ters yazma gibi ters okuma sorunları da gözlenir.
Rakamları ters yazma
Disleksi hastalığının bir diğer belirtileri ise, çocukların yaşıtlarına göre zeka düzeylerinin normalin üstünde olması, okuma ve yazma becerilerinin kazanılmasında güçlük çekilmesi, yazılarının okunaksız olması, rakamların ters yazılması gibi harflerinde ters yazılması, sağ sol yönlerini şaşırması, günleri ve ayları öğrenmede zorluk çekmesi, kısa süreli unutkanlıklar yaşaması, erken yorulması, dikkatinin yetersiz olması, huzursuz olmalarıdır.

Dislksi hastalığında çocuklar “b” yazacakları yerde “d” yazarlar ve d harfini b gibi okurlar
Aynı şekilde “21″ yerine “12″ yazabilirler. Ayna yazısı da disleksi hastası çocuklarda görülür. Disleksi hastası olan çocuk “R” yazacağı yerde ayna görünümde “я” yazabilir.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çocuğum rakamları ters yazması, v s tersten yazdirma, cocuklarda tersinden okumak, çocuklarda rakamları ters yazma, R nin ters yazimi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.