Sabahları göz kapağı şişmesi nedenleri

Sabahları göz kapağı şişmesi nedenleri

Pek çoğumuz sabahları uyandığımız zaman vücudumuzun şiş olduğunu fark eder ve bilhassa da göz şişkinliğinden dolayı ciddi manada şikayetleniriz. İşte sabahları göz kapağı şişkinliğinin nedenleri:
Sabahları göz kapağı şişmesi
Sabahları uyandığımız zaman göz kapağı şişmesi ile karşılaşmamız nedenleri oldukça çeşitlidir ve bu çeşitlilik arasında en sık rastlanan ise geceleri ağlayarak uyumaktır. Gece yatmadan önce canınızı sıkan bir şeylere ağladığınız zaman sabahları göz kapağı şişliği ile karşılarsınız. Çünkü sabah uyandığımızda göz kapaklarımızın şiş olması estetik görünüm açısında hiçte hoş olmayan bir görüntü sergiler. Bazen geceleri uyumadan önce tükettiğimiz besinlerden kaynaklanan sabahları göz kapağı şişmesi, bazen de bir takım hastalıkların belirtisi olabiliyor
Bu durum kısa sürede geçicidir ve hiçbir tehlikeye işaret etmez. Ancak gece ağlamamamıza rağmen husule gelen göz kapağı şişlikleri şu hastalıkları işaret etmektedir:
 

 
İşte tüm bu rahatsızlıklar sabahları göz kapağında şişkinlik nedenleridir. Bilhassa da uzun süre geçmeyen ve sürekli şişen göz kapakları kalp ve böbrek hastalıklarının varlığından haberdar eder.

Bir önceki yazımız olan Sigaranın gözlere zararları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: göz kapağı şişmesi, göz kapağı şişmesi nedenleri, uyanınca gözlerin şişmesi nedeni ne, sabah göz şişmesi nedenleri, geçmeyen göz kapağı şişliği

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.