Saç düzleştiricilerin zararları nelerdir?

Saç düzleştiricilerin zararları nelerdir?

Sadece evde kullanılan saç düzleştirici makineleri değil kuaförlerde de kullanılan çeşitli saç şekillendirici makinelerde saçların sağlığını bozmaktadır. Sizde saçlarını sürekli düzleştiren kadınlardansanız bu makalemizde yazanları muhakkak dikkate almalısınız. Çoğu kadın bunu bilmiyor bazıları da bile bile kullanmaya devam ediyor. Her kadının evinde bulunan ve istediği an kısa bir sürede saç düzleştirici ile saçlarını düzleştirdi bu makinelerin ne yazık ki saçlara aşırı derecede zararları bulunuyor.
Her yaştan kadının müptelası olduğu düz saçlar, günümüzde saç düzleştirici kullanımı bir hayli arttırdı ancak bununla beraber saçların sağlıksız olması ve zarar görmesi riski de artı
Çünkü saç düzleştiriciler zehirlenmeden tutunda kansere kadar yol açıyor.

Saç düzleştiricilerin zararları

 

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre saç düzleştirici aletlerinde zehirlenme ve kanser riskini tetikleyen formadelhit içermektedir. Hatta yapılan araştırmalarda üzerinde formadelhit içermez yazan ürünlerde bile bu maddenin varlığına rastlanmıştır. Formadelhite maruz kalan vücutta çeşitli reaksiyonlar gelişir. Kaşıntı, burun kanaması ve cilte tahriş gibi reaksiyonlar bu ürünlerin kullanımından ortaya çıkar.
Su ile çözülen likit bir gaz olan formadelhit yüksek sıcaklıkla karşılaştığı zaman buharlaşmakta ve solunum yolu ile vücuda girmektedir. Bilhassa da hamile bayanlar bu tür ürünleri kullanmaktan uzak durmalıdır.
Bir önceki Arı zehri ile kırışıklık tedavisi başlıklı konumuzda kırışıklık tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: düzleştiricinin zararları, sac spreyiinin zararları nelerdir, duzleştirici makinesinin zararları, düzleştiricinin zararlarından korunma, hamilelikte saç duzlestirici makinası kullanmak sakincalimi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.