Saç kaşıntısı neden olur?

Saç kaşıntısı neden olur?
Saç diplerinde yağ birikimi kaşıntıya en çok sebep olan sorunlardandır. Saç derisini etkileyen her türlü olumsuz vaka, saç diplerinde kaşıntıya yol açar ve kişiyi ciddi anlamda huzursuz eder.
Saç kaşıntısının nedenlerini biraz daha açacak olursak, saçlarda kaşınmaya yol açan en önemli deri sorunu, saçın yağlanmasıdır.
Cilt uzmanlarına saç diplerinde kaşıntı şikayeti ile her gün baş vuranların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Saçlarda kaşıntının nedenleri, saç diplerini etkileyen bir takım saç derisi sorunları olmaktadır
Saç diplerindeki kaşıntının yanı sıra, saçta kepek sorunu, enfeksiyonlar, enflamasyonlar, baş biti, otoimmün bozukluklar ve ciddi alerjik hastalıklardır.
Saç kaşıntısının sebepleri bu kadarla da bitmiyor. Saç derisinde kaşıntıya yol açan o kadar çok hem zararsız hem de ciddi sorun bulunmaktadır bunlar; saç boyaları, egzama, mantar hastalıkları, stres, anksiyete, güneş yanığı, lupus, hipotiroidizm, aşırı sıcak su ile başı yıkamak ve saç derisi akneleridir.

Saç kaşıntısı nedenleri

Bir önceki yazımız olan Yara neden geç iyileşir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: saç kaşıntısı neden olur, saç kaşıntısı, saçta kaşıntı neden olur, her sac kasinmasi bitmidir, her sac kasintisi bitmidir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.