Safra kesesi kanseri nedenleri

Safra kesesi kanseri nedenleri

Karaciğerin üretmiş olduğu safra, safra kesesinde toplanır ve yağ emilimi olacağı esnada safralar bağırsaklara gönderilir ve uzun süren açlık durumlarında safra daha kolay biriktirilmektedir.

Safra kesesinde tümör oluşumuna bağlı olarak safra kesesi kanseri gelişmektedir. Günümüzde en çok kadınları hedef alan safra kesesi kanseri ekseri safra kesesinde taş bulunan ve ameliyat ile safrası alınan kişilerde husule gelir. Karında ağrı hissi, aşırı gaz çıkarma, aşırı geğirme, bulantı ve buna eşlik eden kusma, karında şişlik gibi belirtilerle kendini gösteren safra kesesi kanserinin nedenlerini öğrenmek için doğru adrestesiniz. Safra kesesinde taş olan kişilerin bu sebepten ameliyat olmaları safra kesesi kanseri riskini arttırmaktadır
Safra kesesinde taş olan kişilerin bu sebepten ameliyat olmalarının ardından yaklaşık yüzde bir hasta safra kesesi kanserine yakalanmaktadır.

Safra yollarında kist oluşumu, safra kesesi enfeksiyonları ve polipler kanser oluşumunda rol oynayan faktörlerdir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak bu sorunların sebep olduğu safra kesesi kanserini görülme riski de artmaktadır.
Bir önceki Lösemi tedavisi başlıklı konumuzda lösemi ve lösemi hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: safra çıkarma, safra cikarmaya Ne iyi gelir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.