Şeker hastalığı belirtileri nelerdir?

Şeker hastalığı belirtileri nelerdir?
Bu sebepler şeker hastalığının belirtileri konusunda bilgilenmeli ve şeker hastalığından şüphe ettiğiniz an hekime başvurarak tedaviye başlamalısınız.
Vücutta insülin hormonun azlığından ya da hiç olmamasından kaynaklanan şeker hastalığı (diyabet), günümüzde oldukça yaygın görülen bir hastalıktır. Bunların yanı sıra şeker hastalığının belirtileri arasında acıkma hissi, mide bulantısı, nefes kokması, idrar yollarında enfeksiyon gibi şikayetlerde bulunur.

Şeker hastası olan kadınların bazıları adet kesintisi bile yaşamaktadır.

Sürekli idrara çıkma isteği, sık sık susama, gözde bulanıklık, halsizlik ve bitkinlik gibi belirtileri bulunan şeker hastalığı aynı zamanda kişilerde ani kilo kayıplarına ya da kilo almaya sebep olur. İnsülinin azlığı ya da hiç bulunmaması vücudun dışarıdan besinler yardımı ile almış olduğu glukozun depolanamaması ve kullanılmaması, glukozun kanda birikmesine sebep olarak ölüme kadar yol açabilir
Kuru ve kaşıntılı cilt, ciltte husule gelen yaraların geç iyileşmesi de şeker hastalığı belirtisidir.
Bir önceki Mesane kanseri belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda mesane kanseri, mesane kanseri belirtileri ve mesane kanserinin belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Şeker hastalığı adet kesintisine neden olur mu, şeker hastalığı şüphe

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.