Shiitake Mantarı Faydaları Nelerdir?

Shiitake Mantarı Faydaları Nelerdir?
Peki shiitake mantarının faydaları nelerdir?

Shiitake Mantarı Faydaları

Bağışıklık sisteminde husul gelen kanser hücrelerini yok etmekle görevli olan makrofaj isimli hücrelerin aktivitesini arttırmaya yardımcı olur. Son zamanlarda bilim adamları tarafından yapılan araştırmalarda shiitake mantarı bilim insanlarının dikkatini çekmiş ve ciddi araştırmalara konu teşkil etmiştir.
3000 yıl öncesine dayanan bir geçmişe sahip olan shiitake mantarı, Asya ülkeleri tarafından çeşitli sağlık sorunlarını tedavi etmede sıkça kullanılıyor ve Asyalılar tarafından hem yemek için hem de ilaç yapımında kullanmak için yetiştiriliyordu. Şimdilerde neredeyse en çok üretilmeye başlanılan mantarlar arasında shiitake mantarı da yerini almaktadır. Mütenevvi hastalıklar üzerinde oldukça etkili bir bitki olan shiitake mantarı, günümüzde pek çok az kişi tarafından bilinmektedir

Vücudun herhangi bir yerinde oluşma ihtimali bulunan kanser hastalığının önlenmesinde yararlıdır.
Vücudun kanser hücreleriyle savaşmasını sağlayan LAk ve doğal öldürücü hücreleri tetikleyici özelliğine sahiptir.

İlerlemiş olan kanser hastalıkları üzerinde kanserin gerileme göstermesini sağlar.
Vücut hücrelerinin serbest radikal ve toksinlerden almış olduğu hasarı önlemede ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde faydalıdır.
AIDS ve HIV virüsüne karşı önleyicidir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: shitake mantarı faydaları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.