Sıcaklarda el ayak şişmesi neden olur?

Sıcaklarda el ayak şişmesi neden olur?

Normalde yaşadığınız bir sorun olmayan el ve ayak şişmelerini sadece yaz mevsimi geldiğinde yaşıyorsanız bunun çeşitli sebepleri olabilir. Bu sebeplerinde en başında da sıcakların dokularda su toplaması sorununa yol açması yer almaktadır.

Sıcaklarda yaşanan el ayak şişmesi nedenlerinden biride hareket kısıtlılığıdır. El ayak şişmelerinin çeşitli sebepleri bulunmakta, ancak bulunduğumuz mevsim dolayısıyla biz bu makalemizde sizlere sıcaklarda el ayak şişmesi nedenleri nelerdir bunlardan bahsetmek istiyoruz. Daha çok yaz sıcaklarında husule gelen el ayak şişmesi neden olur, buyurun öğrenelim.
Ekseri el, ayak bilek ve parmak eklemlerinde ağrılı bir şekilde husule gelen, mütenevvi sebeplerin neden olduğu el ayak şişmeleri zamanla tüm eklemleri etkileyebilecek düzeyde önemli bir soruna yol açabilir
(sıcaktan dolayı dışarı çıkamamak, terlemekten korktuğumuz için ev işlerini yapmamak vs.) Bilgisayar veya daktilo kullanmak, masa başı iş yapmak, yazı yazmak gibi kolların ağır işlerde çalışması, aşırı sıcaklar, sürekli kolları sarkıtmak, yaşlılık gibi nedenlerde sıcaklarda el ayak şişmesi nedenleri arasındadır.
Sıcaklarda yaşanan el ve ayak şişmelerini tedavi etmek için 5 lt. saf su içine 2 avuç dolusu pelin veya öksürük otu yaprağı katılıp kaynatılmalı, daha sonrada 20 dakika boyunca şiş olan el ve ayaklar bu su ile yıkanmalıdır.
Bir önceki Kemik erimesinden korunmak için Soğan tüketin başlıklı konumuzda kemik erimesi, kemik erimesi belirtileri ve kemik erimesi ve tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: el şişmesine ne iyi gelir, Sıcak suda ayak neden şişer, sıcakta el neden siser, sıcaktan el ayak şişmesi, uyarınca neden el ayak şişkinligi olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.