Şifalı Besinlerle Kısırlığa Artık Son!

Şifalı Besinlerle Kısırlığa Artık Son!
Üreme probleminin nedeninin cinsel ilişki kuramama olduğu durumlar kısırlık değildir.
Kadınlarda üreme sorunları ya da bir başka deyişle kısırlık, gebe kalamama ve yaşayan bir bebeğin dünyaya getirilememesidir. Stres, gerginlik, depresyon gibi psikolojik nedenler kısırlığa sebep olabilir.
Bunlar genellikle geçici ve psikoterapi ile geçen türden rahatsızlıklardır. İşde sizlere kısırlığı önleyecek besinleri veriyoruz…

Üreme problemi ve kısırlığın çok çeşitli nedenleri olabilir
Kısırlığa fiziksel nedenler çok daha fazla sebep olmaktadır. Tüplerin tıkalı olması, üreme organlarının iltihaplanmaları, erken menapoz, yumurtlama bozuklukları, yetersiz besleme, aşırı zayıflık ya da şişmanlık, kanser tedavisi görüyor olma, tiroid hormonu dengesizlikleri, ilaç kullanımı, ileri yaş, kimyasallara maruziyet, sigara-alkol ve uyuşturucu kullanımıdır.
Bazı hastalıklar da direkt kısırlığa neden olmasa da üreme şartlarını ağırlaştırmaktadır. Bu gruba giren hastalıklar anemi, kabızlıktır.
Kısırlık sorunu olan kadınlar çinko, C ve E vitamini takviyesi almalıdır. Toksinlerden arınmak için ayın 2-3 gününü detoksta geçirmeli, fındık, fıstık gibi tohumlar, tahıllar, sebze ve meyvelerle beslenmelerini zenginleştirmelidir
Beslenme süt, bitkisel yağ ve bal ile takviye edilmeli, mümkün olduğunca çiğ sebzeler ve peynir yenilmelidir.
Üreme problemi yaşayan kadınlar aşırı yağlı, baharatlı besinlerden, demli çay, kahve, şeker, arıtılmış her türlü gıda, yağlı etler ve kızartmalardan uzak durmalıdır.
Üreme sorunu olan kadınlar üşütmemeli, genital organların kuru kalmasına dikkat etmeli, pamuklu ya da yünlü çamaşırlar kullanılmalıdır.
Egzersizlere önem verilmeli ve ideal kiloya ulaşmak için gerekiyorsa diyet yapılmalıdır. Hamile kalamayan kadınlar sigara içmeyi derhal durdurmalıdır. Erkeklerin sperm kalitesini de düşüren sigaradan uzak durulması şarttır. Alkol kullanımı da sperm ve yumurta kalitesini düşüren bir diğer etkendir.
Kadın kısırlığında kullanılan bitkisel yöntemler:
* Bir tutam keten tohumu su ile kaynatılarak hergün düzenli olarak içilirse düzensiz adet kanaması ve kısırlık için faydalıdır.
* Keten ve çörekotu tohumları dövülerek yutulur.
* Beslenmede badem ve haşhaş tohumuna yer verilmelidir.

* Tereyağı bal ve süt karıştırılarak düzenli olarak içilir.
* Badem dövülerek balla macun yapılarak yutulur.
* Banyan ağacı kökleri dövülerek toz haline getirilir ve yirmi gramı bir bardak süt ile karıştırılarak adet kanamasının bitmesini takip eden üç gece üst üste içilmelidir. Her adet dönemimde tekrarlanmalıdır.
* Karadut yaprağı dövülerek 20 gramı 250 ml. su ile kaynatılır. Ilık hale gelince iki çay kaşığı bal karıştırılarak içilir.
* Kış kirazı (altın çilek) bitkisinin yaprakları dövülerek toz haline getirilmeli, adet kanamasının bitiminde 5-6 gece birer fincan süt ile altışar gram içilmelidir.
* Taze arpa kaynatılarak suyu günde iki kez yemeklerden yarım saat önce birer bardak içilmelidir. 21 gün devam edilmelidir. Eğer taze arpa bulmak mümkün değilse arpa ununu meyve suları, süt vb. içine karıştırarak içebilirsiniz. Günlük alınması gereken miktar 4 çay kaşığıdır.
* Karayılan bitkisi çayı adet kanamasının bitiminden yumurtlama zamanına kadar günde birer bardak içilmelidir.
* Çuha çiçeği yağı kapsülleri günde birer adet alınmalıdır.
* Keten tohumu yağı üretkenliği arttırmaktadır.
* Ahududu yaprakları dövülerek adet kanaması dışında kalan günlerde yarım çay kaşığı yutulmalıdır.
 
 
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kestane balı kısırlık, kısırlıga son, kisirligi onleyen bitkiler, kısırlık onleyen yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.