Sigaranın cilde zararları nelerdir?

Sigaranın cilde zararları nelerdir?
Güzel, genç ve çekici olmak isteyen kadınlar sigara kullanımına devam ettikleri müddetçe bu arzularını yitirecekler. Kadınların en çok önem verdiği cilt sağlığı ve cilt güzelliği sigara ile ne yazık ki bozulmaktadır. Sigara kullanımının zararları giderek daha da artmakta ve bu zararlara her geçen gün bir yenisi daha eklenerek sağlık üzerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır.

Güzel ve genç görünmek isteyen kadınlar ne kadar güzellik merkezlerine gitseler de, cilt bakımı yapsalar da , cilt sağlıkları için olumlu etkileri olduğu söylenen besinleri tüketseler de sigara kullandıkları için bunların hiçbir yararı kalmayacak, etkileri de azalacaktır.
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sigara kullanımı erkeklerde olduğu kadar kadınlarda da giderek yaygınlaşmakta ve kadınlar üzerinde özellikle de cilt sağlığını tehdit etmektedir
Bu etkilerin azalmasıyla beraber sigaranın cilde olan etkileri daha da artacaktır.

Sigara cilt güzelliğini etkilediği gibi cebe de zarar veriyor. Sigaraya her yıl harcanan tonlarca para kadınların bütçesini de etkiliyor. Güzellik ve sağlık uzmanları hem erkeklerin hem de kadınların sigaranın zararlarından korunmak için sigara kullanımı bırakmalarını öneriyor. Çünkü sigara ciltte hasara sebep olmakta, cilt dokusunu bozmakta ve cildin tüm besin değerlerinin yok olmasına sebep olmaktadır.
Sigara kullanımı zamanla cildin solgunlaşmasına da sebep oluyor. Henüz 45′inde olan bir kişi sigara kullandığı ve cildini bozduğu için tıpkı 70 yaşında bir insan gibi görünüyor. Yıpranmış olan yüz hatlarının tek sorumlusu sigara kullanımı!
Bir önceki Tırnaklarda morarma sebepleri başlıklı konumuzda tırnaklarda morarma hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sigaranın yüz hatlarına verdgiigi zarar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.