Sırt ağrılarına ne yapmalı?

Sırt ağrılarına ne yapmalı?
Sırt ağrılarından kurtulmak veya ağrıyı bir nebzede olsa hafifletmek için yapılması gereken bir çok işlem bulunur. Bunlardan bazılarını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. Sırt ağrısı için özenle yapmanız gerekenler şunlardır:

Masaj yaptırın
Bir yakınınızdan ya da bir uzmandan yardım alarak sırt ağrılarınızı dindirmek için masaj yaptırabilirsiniz. Ancak bu önerileri doğru bir şekilde uygulamaya dikkat etmelisiniz, aksi taktirde sırtınızı çok zorlamış ve sırt ağrılarınızın daha kötüye gitmesine sebep olabilirsiniz.
Toplumuzun en sık yakındığı sorunlardan birisi olan sırt ağrıları, günlük yaşantımızda yapmış olduğumuz bir takım davranışlar sonucunda husule gelen bir sorundur
Masajın doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması sırt ağrılarınızın dindirilmesini sağlar.
Kaslarınızı dinlendirin
Sırt ağrısına sebep olan en önemli etken kaslarınızı aşırı zorlamış olmanızdır. Kasların zorlamadan dolayı yorulması şiddetli sırt ağrılarının görülmesine sebep olur. Böyle bir durumda kaslarınızı zorlayacak hareketlerde bulunmayın ve bir müddet kendinizi dinlenmeye çekin. Ayrıca kaslarınızın güçlendirerek de sırt ağrılarının önüne geçebilirsiniz. Düzenli olarak kas güçlendirici hareketler yapabilirsiniz.

Buz ile baskı uygulayın
Sırtınızın ağrıyan bölgesine buz ile baskı uygulayın. Buz, kan akışını hızlandıracaktır.
Çok fazla oturmayın
Oturarak işe yapmak sırt ağrılarının en önemli nedenlerinden biridir. İş hayatınız gereği oturarak çalışmak zorunda kalıyorsanız dik oturmaya özen göstermeli ve ara ara yerinizden kalkarak biraz yürümelisiniz.
Eğer aşırı bir sırt ağrınız varsa ve tüm çabalarınıza rağmen ağrılarınızdan kurtulamıyorsanız hemen bir hekime başvurmalısınız. Bakılanlar: sıtı ağrıları ne yapmalı, dogal bel agrılarına ne yapmalı, sirt agrisi icin ne yapmak gerekir, sırt ağrısına ne yapmalı, sıt ağrısıiçin yapılması gerkenler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.