Siyatik neden olur?

Siyatik neden olur?
Omurga ve omurilik kanseri sinir köklerini sürekli olarak uyardığından ve baskı yarattığından dolayı siyatik meydana gelir. Omurlar arasında fıtıklaşan disk kalça siniri köklerini genelde bel kuyruk sokumu kemiği omurlar arasındaki eklem düzeyinde sıkıştırmakta ve oluşan travma ya da yozlaştırıcı eklem romatizmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Siyatik ağrısının nedenleri arasında aynı zamanda omurga veya omurilik kanseri de yer almaktadır. Ağrı aniden husule geldiği gibi, yavaş yavaş da kendini gösterebilir.
Siyatik sinirinin yer aldığı bölgede ağrı yayılması olarak tanımlanan siyatik ağrısı, üst bacağın arka bölmesinde ve arka bacağın dış tarafında hissedilmektedir. Peki siyatik ağrısının nedenleri nelerdir? Siyatik ağrısı neden meydana gelir?
Siyatik ağrısı nedenleri
Siyatik ağrısının çeşitli nedenleri bulunsa da, siyatiğin en önemli ve en çok rastlanan nedeni disk fıtığı sorunudur
Aynı şekilde omurga veremi, kalça eklemi veremi, küçük leğen kemiği uru, omurga kırığının bıraktığı tahribat yada şeker hastalığı, damla hastalığı, sıtma , frengi gibi genel hastalıklarda siyatik nedenleri arasında sayabileceğimiz faktörlerdir.
Bir önceki Böbreküstü bezi yetmezliği tedavisi başlıklı konumuzda böbreküstü bezi yetmezliği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bacagin ust tarafinda agri, siyatik neden olur, siyatikten nasıl kurtulurum, siyatik hastalığı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.