Solunum rehabilitasyonu nedir?

Solunum rehabilitasyonu nedir?
Nefes darlığı ve diğer gelişen olumsuzlukların azalması kişinin günlük yaşamını önemli derecede olumlu bir şekilde etkiler. Solunum rehabilitasyonu KOAH başta olmak üzere, pek çok solunum problemi hastalıklarında eğitimli göğüs hastalıkları uzmanları, fizyoterapistler, hemşireler, diyetisyenler ve psikologlar eşliğinde uygulanmaktadır.
Solunum rehabilitasyonu, kronik akciğer hastalıklarının tedavisi için uygulanan, tedavide başarı şansını yükselten, günlük yaşam akvitilerinin sağlıklı bir biçimde sorunsuz olarak yerine getirilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş özel bir programdır.
Solunum rehabilitasyonu
Solunum rehabilitasyonu faydaları

Solunum rehabilitasyonu disiplinli bir şekilde uygulandığı zaman solunum problemlerinden kaynaklanan pek çok yakınma azalacaktır. Disiplinli bir çalışma süreci ile solunum rehabilitasyonu akciğer hastalıklarında tıbbi tedavinin etkinliğini arttırmada birebir
Günlük yaşam akvitileri yapılabilir bir hale gelir. Solunum rehabilitasyonu sayesinde fiziksel güç iyileşir, egzersiz yapabilme kapasitesi artar, kişinin ruhsal durumu iyileşir.

Bir önceki yazımız olan Vitaminler kilo yapar mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: solunum rehabilitasyonu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.