Sonbahar alerjisine bitkisel tedavi

Sonbahar alerjisine bitkisel tedavi
Bunu nasıl yapacağını bilmeyenler bu makalemizde sonbahar alerjisine karşı nasıl direnç kazanacaklarını öğrenecekler. Dilerseniz sözü fazla uzatmayalım ve sonbahar alerjisine karşı kendimizi nasıl hazırlamamız gerektiğini göz atalım. Keçiboynuzu vücudu alerjiye karşı korumada en etkili, mucizevi bitkiler arasındadır.
Her sene birçoğumuz sonbaharın gelmesiyle birlikte sonbahar alerjisine yakalandığımız için, sonbahar mevsimine girer girmez vücudumuzu alerjiye karşı direnç kazanmaya hazırlamalıyız.

Sonbahar mevsiminde alerjiye karşı vücuda direnç kazandırmanın en etkili yolu keçiboynuzundan (harnup) geçmektedir
Sadece 6-7 tane keçiboynuzu ile sonbahar alerjisine yakalanmaktan kendinizi kurtarabilirsiniz.

Sonbahar alerjisinden korunmak için keçiboynuzlarını soğuk su ile iyice yıkayın. Ardından keçiboynuzlarını yaklaşık3 cm boyunda kırın. Kırdığınız keçiboynuzlarını kaynamakta olan suyun içine atarak, ağzı kapalı olmak şartıyla kısık ateşte yaklaşık8 dakika kaynatın. Kaynama işlemi sonrası suyu süzün ve ılımaya bırakın. Sabah kahvaltı arasında ve akşam yemekten önce birer çay bardağı için.
Keçiboynuzu kürünün fazlasını cam bir kavanoza koyarak bitene kadar her gün kullanabilirsiniz. Kaynatmış olduğunuz cam kavanoz içindeki keçiboynuzu 3 gün boyunca buzdolabında saklanabilir. Keçiboynuzu kürü bittikten sonra tazesini hazırlayarak yine aynı şekilde bir ay kullanın.
Bir önceki MR Nedir? MR’nin Zararları Nelerdir? başlıklı konumuzda adların ömrü ve MR ne işe yarar hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: göz alerjisi bitkisel tedavisi, bitkisel alerji tedavisi, mevsimsel alerji icin keci boynuzu kuru

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.