Sonbahara özel cilt bakım önerileri

Sonbahara özel cilt bakım önerileri
Cildinizde kızarıklık, pullanma, nemsiz kalma ve buna müşabih sorunlar yaşıyorsanız sonbahardan cildiniz etkilenmiş ve özel bir bakım istiyor demektir.
Sonbahar mevsiminin gelmesiyle birlikte hava sıcaklığında yaşanan düşüşler en çok cildimizi etkilemekte olduğundan ve bilhassa da hassas ciltlere sahip olanlar bu değişiklikler diğer cilt tiplerine nazaran daha çok hasara uğradığından sizlere sonbaharda cilt bakımı nasıl yapılır, cilt bakımında nelere özen göstermek gerekir bunlardan bahsetmek istiyoruz. Sadece sonbahar mevsiminde değil her gün bol bol su içilmesi gerekir aslında.

Bol bol su için
Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için hepimiz suyun ne kadar önemli bir içecek olduğunun farkındayız. İşte sonbaharda uygulamanız gereken cilt bakım önerileri
Ancak cilt sorunlarıyla karşılaşmamak istiyorsanız her mevsim değişikliğinde suyu biraz daha fazla içmeye özen göstermelisiniz. Çünkü su cildinizin dirençli olmasını sağlıyor.

Yaz mevsiminde uygulamış olduğunuz güneşten koruma özellikle bakım ürünlerini artık bir kenara koymalısınız. Çünkü yaz mevsiminde kullanılan ürünlerin nem miktarı azdır. Oysa ki sonbahar mevsiminde cildinizin neme ihtiyacı olduğundan yazın kullanmış olduğunuz ürünlerden daha fazla nem içerikli bakım ürünlerine yönelmelisiniz. Eğer ki cildiniz aşırı yağlı ise o zaman da yağsız bir nemlendirici kullanmalısınız.
Cilt sağlığınız için ihtiyacınız olan şeylerden biri de Multivitamindir. Multivitamin kullanırken aynı zamanda beslenmenize itina gösterirseniz harika görünümlü sağlıklı bir cilde sahip olmamak mümkün değil. Çünkü Multivitamin kullanıp beslenmeye dikkat edilirse hava değişiminin cildiniz üzerinde yaratmış olduğu kötü etkiler minimuma inecek ve zamanla yok olacaktır.
Bir önceki Sonbaharda saç dökülmesi başlıklı konumuzda saç dökülmesinin nedenleri ve saç dökülmesinin sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.