Stres yaşlandırır mı?

Stres yaşlandırır mı?
Cildin nemini kaybetmesi, kuruması, kırışıklıkların meydana gelmesi ve daha birçok cilt hastalıkları stres tarafından tetiklenmektedir.
Stres yaşlandırıyor mu?
Stresin cildi olumsuz bir şekilde etkilemesi sebebiyle ciltte sivilcelenme ve egzama hastalığının ortaya çıkma riski oldukça büyüktür. Stres nedeniyle erken yaşlanmak istemiyorsanız, sizi strese sokan her türlü durum ve ortamdan uzak durmalısınız.
Stresli bir yaşam tarzına sahip olan bireylerin pek çok sağlık problemi ile karşılaşması yüksek bir ihtimal olurken, aynı zamanda stresten dolayı hızlı bir şekilde yaşlanma ve yaşıtların arasında daha büyük gösterme gibi bir durumda söz konusudur. Çünkü stres, başta bağışıklık sistemi olmak üzere pek çok sistemi olumsuz bir şekilde etkiliyor ve dengesi bozulan vücutta zamanla istenmeyen değişiklikler husule geliyor
Cildin genç ve güzel görünmemesi sizi yaşlı gösterir.

Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir sonucu olduğu için ne yaparsanız yapın elbette bir gün kırışıklıklar ile karşılaşacaksınız. Ancak stresten uzak durursunuz kırışıklıkların ortaya çıkmasını geciktirebilirsiniz. Aksi durumda stresten dolayı cildiniz daha erken kırışır. Stresten uzak bir yaşam, düzenli ve sağlıklı beslenme, cilt bakımı yapma yaşlanmayı geciktirir.
Bir önceki Anevrizma nedenleri başlıklı konumuzda anevrizma hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: stres erken yaşlandırır, stres yaşlandırır mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.