Terleyerek zayıflanır mı?

Terleyerek zayıflanır mı?

Sauna ve diğer terleme yöntemlerini tercih ederek zayıflamayı seçmek yerine egzersiz ve spor dalları ile ilgilenseniz daha iyi zayıflamış ve zayıflarken de vücudunuzu şekillendirmiş olursunuz. Terleyerek zayıflamak için seçmiş olduğunuz sauna ve bir takım terleme yöntemleri aslında gereksiz.
Sık sık terleyen bir insanın aklına terlemek zayıflatır mı, terleyerek kilo verilir mi gibi sorular geldiği için terlemenin zayıflama olan etkilerini sizler için uzmanlarımıza sorduk. Terleyerek zayıfladığınızı düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Uzmanlarımız bu sorularımızı şöyle yorumladılar: “Terlemekle zayıflamak arasında doğrudan bir ilişki yoktur!”

Uzmanlarımızın dediği gibi çok terlemek zayıflamak değildir aslında
Çünkü sauna ve diğer terleme yöntemleri fazla su kaybetmenize sebep olacaktır. Vücudumuzda yağları spor ve egzersiz yaparak ve aynı zamanda bol bol su içerek yakmalıyız. Sauna türü terleme yöntemleri vücudu aşırı susuz bıraktığı için vücudumuz bir müddet sonra vücut kaslarınızdaki yağı yakmaya başlayacaktır. Kasların yakılması derinin sarkmasına neden olur. Bu sebeple en ideal ve sağlıklı zayıflama yöntemleri olan egzersiz ve spor ile sarkmalarında önüne geçebilirsiniz.

Ancak unutmamanız gereken bir şey var. Egzersiz ve spor yaparken bol bol su tüketmelisiniz. Ter ile kaybettiğiniz sıvıyı su ile geri kazanmalısınız. Vücudunuzun gereğinden fazla su kaybetmemesi için su tüketimi çok önemlidir.
Spor ve egzersiz yaparken protein bakımından da zengin beslenmeye özen gösterin. Vücudunuzun kas kaybetmemesi için doğru beslenmek çok önemlidir. Bakılanlar: spor yaparken terlemek zayıflatırmı, terlemek zayıflamaya işaret mıdır, evde hangi spor ile kilo verlilir, terlemek zayıflatırmı, terleyerek zayıflanırmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.