Tik’li köy ziyaretçileri şaşkına çeviriyor!!

Tik’li köy ziyaretçileri şaşkına çeviriyor!!
Bu köyde hemen herkesin bir tik’i var.
Komik davranışlarıyla civar köylerde yaşayanların da ilgisini çeken Bıyıklı köyü sakinleri, yılda iki kez düzenledikleri pilav gününde bir araya geliyorlar.
Akşamları köy kahvehanesinde toplanan ve çeşitli hareketlere karşı “tik”leri bulunanlar, diğer köylülerin yaptığı şakalarla gülüp, çevrelerindekileri de güldürüyorlar.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin istem dış davranışlara sahip halkıyla bilinen Bıyık köyü, Çanakkale’nin “Tikli Köyü” olarak anılıyor.
Uzun yıllar köyde yaşamlarını sürdüren tikli köylüler, kahvehane ya da ev sohbetlerinde bir araya geldiklerinde, muzip kişilerin şakalarına maruz kalınca, ortaya komik görüntüler çıkıyor
Yemekten önce, birbirlerine yaptıkları şakalarla ortalığı adeta kahkahaya boğan tikli köylüler, hayatlarından oldukça memnunlar.
Köye dışardan gelen yabancılar, köylülerin gösterdiği, çeşit çeşit tik hareketleri karşısında büyük şaşkınlığa uğruyorlar. Maruz kaldıkları tik davranışlarının kendilerini rahatsız etmediğini aksine bunların köylüler ve dışardan gelenler için eğlence unsuru oluşturduğunu ifade eden köylüler şunları söylüyor;
“Kimimiz en ufak bir seste bile tepki gösterirken, kimileri de başkasının yaptığı davranışı taklit ediyor. Kendimizi kontrol edemiyoruz, çünkü elimizde değil. Bu huyumuzdan dolayı bazı sorunlarla da karşılaşıyoruz. Bayramiç’te yaşayanlar bu huyumuzu bildiklerinden sorun çıkmıyor, ancak ilçe dışında kendimizi ifade etmekte zorlanıyoruz.”

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.