Tip1 diyabet tedavisi

Tip1 diyabet tedavisi

Vücudumuzda bulunan hücreler pankreas bezinin salgıladığı insülin hormonu yardımı ile tüketmiş olduğumuz besinleri enerji olarak kullanmakta olduğundan, insülinin eksikliği sağlığı kötü etkilemekte ve Tip1 diyabet denilen bu rahatsızlığı husule getirmektedir. Çünkü bu hastalıkta beslenmenin son derece büyük bir etkisi vardır. Beslenmenin yanı sıra yapılacak olan spor, egzersiz ya da düzenli olarak yapılan yürüyüşün de Tip1 diyabet tedavisi için oldukça büyük bir etkisi bulunmaktadır. Peki Tip1 diyabet nasıl tedavi edilir?

Tip1 diyabet tedavisi için hastaların düzenli ve dengeli beslenmeye çok dikkat etmeleri gerekir. Tip1 diyabet hastalığı virüs, ilaç, aşılanma, fizik, pişik ve stres gibi nedenlerden ötürü bağışıklık sisteminin tahrip olmasından ve kalıtımsal nedenlerden ötürü ortaya çıkmaktadır
Bu hastalığın yol açtığı şikayetleri azaltmak ve bir daha husule gelmemesi için hayat biçimlerinde yapacakları bu değişiklikler yaşamlarını sürdürmelerini sağlayacaktır.

Tip1 diyabet tedavisinde başarı sağlamak için ömür boyu sürecek olan bu rahatsızlığın uzman hekim eşlinde tedavisi şarttır. Günlük olarak dikkat etmeniz gereken bu hususların yanı sıra hemşire, diyetisyen ve pratisyen hekimden yardım almak son derece önemlidir. Hekiminizin sözünden çıkmadan yolunuza devam edebilirsiniz.
Bir önceki Mesane kanseri belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda mesane kanseri, mesane kanseri belirtileri ve mesane kanserinin belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: tip 1 diyabet tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.