Tırnak batması tedavisinde yeni yöntem

Tırnak batması tedavisinde yeni yöntem

Tırnak batmaları şiddeti açısından 3 dereceye ayrılabilir:
– 1.
Çoğunlukla ergenlik dönemlerinde bulunan çocuklarda ve genç erişkinlerde görülen tırnak batmaları, diğer yaşlarda da yaygın olarak ortaya çıkan bir sağlık problemidir.
– 2. derece; eritem, hafif ödem ve yan tırnak derisinde ağrı. Uzmanlar, yaptıkları araştırmaların sonunda tırnak batmasının tedavisinde yeni bir yöntem buldular…
Sıklıkla ayak başparmaklarında meydana gelen tırnak batmaları, ağrı ve rahatsızlığa neden olan ve günlük aktiviteleri kısıtlayan bir sağlık sorunudur
derece; şiddeti birinci dereceye göre daha fazla olan bir ağrı, tırnak kenarından sıvı gelmesi ve bakteriyel paronişya belirtileri.
– 3. derece; tırnak yan duvarında hipertrofik granülasyon dokusu oluşumu.

Tırnak küçültülüyor
Birinci derece tırnak batmaları genelde koruyucu önlemlerle tedavi edilebilirken, ikinci ve üçüncü derece tırnak batmalarında tıbbi müdahale gerekebiliyor. İşte bu aşamaların tedavisinde bambaşka bir yaklaşım ileri sürüldü.
Yayımlanan bir makalede, tırnak batmasına neredeyse yüzde 100 çözüm olduğu ileri sürülen bir tedavi yöntemi yer aldı.
Araştırmada, batan tırnağın ebatlarını küçültmeyi hedefleyen bu yöntemin 50′nin üzerinde hastaya uygulandığı ve başarıya ulaştığı belirtildi.
Yöntemin en önemli avantajlarından bazıları ise ağrının çok az olması, 3 gün içinde normal ayakkabı giyebilme ve günlük faaliyetlere dönebilme.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: granülasyon dokusu nasıl iyileşir, ileri derecede tırnak batması, tırnak batması dereceleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.