Tükenmişlik sendromu belirtileri

Tükenmişlik sendromu belirtileri
.
Tükenmişlik sendromu belirtileri
Son dönemlerde adını sık sık duyar olduğumuz ve iş yaşamı oldukça yoğun geçen, hem fiziksel hem de ruhsal anlamda kişide çöküntü yaratan tükenmişlik sendromu, halsizlik, yorgunluk, isteksizlik, çaresizlik, uyku hali, vücutta ağrı hissi, iştah da bozukluk gibi pek çok belirti ile husule gelen bir sorundur.

Tükenmişlik sendromunun belirtileri arasında kişinin yaptığı işten artık zevk almamaya başlaması, bir an evvel her şeyi ve herkesi bırakıp çekip gitme isteğinin ortaya çıkması, kişinin üzerinde büyük bir baskı oluşması ve bu baskıyı yok etmede zorluk çekmesi de yer alır. Aile hayatında, sosyal hayatında ve en önemlisi de iş hayatında fiziksel ve ruhsal anlamda yorgunluk yaşayan ve sıkıntı çeken kişilerin tükenmiş sendromuna yakalanması durumunda tükenmiş sendromu belirtileri olarak gösterilen şu şikayetler gözlenir.
İş hayatında yüksek tempolu bir çalışma sarf eden, yeteri kadar dinlenme gösteremeyen, yemek ve uyku saatlerinde uzun dönemli düzensizlik yaşayan bu ve buna benzer nedenlerden mütevellit çeşitli şikayetler yaşanması tükenmiş sendromunu ortaya çıkartabilir.
Bir önceki Tükenmişlik sendromu tedavisi başlıklı konumuzda tükenmişlik sendromu ve tükenmişlik sendromunun tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: halsizlik uyku hali vesıkıntı, is yasaminda tukenmislik sebepleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.