Tüylenme ( Hirsutismus ) nedir?

Tüylenme ( Hirsutismus ) nedir?
Bu artış süreklilik kazandığı taktirde; üst dudak, çene, kulak, yanak, alt karın, sırt, göğüs ve kollarda görülebilir. Bazen genetik özelliklere bağlı olarak kadınlarda erkeksi olarak adlandırabileceğimiz kıllar oluşabilirken, bu sanıldığı gibi hormonal bozukluğa neden vermemektedir.
Kadın vücudunda erkek tipi olmayan kılların genel artışına hipertrikozis adı verilirken, bu kıllar ince ve açık renkli olup pekte görünmez bir yapıyı içerir. Yaşayan kadınların hemen hemen %6′sında görülen sorun, siyah renkte erkeksi kılların çıkması ile birlikte görülür.
Tıp dilinde Hirsutismus olarak adlandırılan ve halk arasında ise tüylenme olarak bilinen bu sorun androjen bağımlı seksüel ve cinsel kıllanma artışı olarak tanımlanır
Bu tip sorunlarda her zaman epilasyon ile kıl köklerinin alınması olumlu sonuçlar veremezken, bu tür vakalarda akne artışının fazla olduğu da görülmektedir. Bu tip bir sorunla karşı karşıya kalanların işini iyi bilen bir cildiye uzmanına tanışmasını öneririz.

Bir önceki Viagra deri kanserine savaş açıyor başlıklı konumuzda deri kanseri, deri kanseri nasıl tedavi edilir ve deri kanseri tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: akıntı tüylenme nedenleri, hirsutismus nedir, bebeklerde tüylenme nedenleri, hirsutismus dogal tedavi, hirsutismus hastaligi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.