Uykuda burun kanaması neden olur?

Uykuda burun kanaması neden olur?
Gebelik döneminde hormonal sebeplerden dolayı da gece uykuda burun kanamaları meydan gelebilir.

Kanın pıhtılaşmasına muavenet eden madde ve faktör eksiklikleri ise yalnızca burunda değil, vücudun herhangi bir bölgesinde de kanama olmasına yol açan durumlardandır. Tüm bu sebepler arasında yer alan bir takım faktörler neticesinde ise kişinin hem gündüz hem de gece devam eden ya da yalnızca geceleri uykuda husule gelen burun kanamaları ortaya çıkıyor.
Uykuda burun kanaması neden olur?
Mütenevvi nedenlerden dolayı görülen burun kanaması gece uyunulan ortamın çok sıcak olması ya da çok soğuk olmasında da kaynaklı olabilir.
Burun kanamasının, burun kemiğinde ileri derecede eğrilik olması, alerjik nezle, sinüzit hastalığı, burunda iyi ya da kötü huylu tümörün varlığı, bir takım ilaçların sürekli olarak alınması ya da başka hastalıkların varlığı ve çarpma darbe gibi travmatik olaylara maruz kalma gibi sebepleri mevcuttur. Yattığınız ortamdaki havanın aniden değişmesi uykuda burun kanaması nedenleri arasında yer alan hususlardan bir tanesidir
Sizdeki uykuda burun kanamasının sebebi için uzman bir hekime gitmeli ve neden kaynaklandığını detaylı araştırmak gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Nazal polip nasıl tedavi edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: uykuda burun kanaması, çocuklarda gece burun kanaması, uyurken burun kanaması, burun kanamasi, gece aniden burun kanaması

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.