Uyurken ağız suyu akmasının nedenleri

Uyurken ağız suyu akmasının nedenleri
Peki bu sorunun ortaya çıkmasındaki neden veya nedenler nelerdir? Ağızdan salya gelmesinin nedeni ne olmakta ve nasıl bir çözüm yolu izlenmelidir? İşte tüm bu soruların cevaplarını ağızdan su gelmesi problemi yaşayan kişiler için uzmanlarımıza sorduk.

Ağızdan salya gelmesinin mütenevvi nedenleri bulunur. Bu nedenleri başında ise burundan nefes almayı engelleyen bir sorunun varlığı gelmektedir.
Uyurken ağızdan su akması genelde çoğumuzun şikayetlendiği bir sorun olmakta ve bu sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek için ilk öncelik uzman bir hekime danışmaktadır. Mide ve yemek borusunda ortaya çıkan problemler ve parazitlerde uyurken ağızdan su gelmesine sebep olan diğer faktörlerdir

Uyurken ağızdan salya gelmesinin nedeni üni araştırmak için uzman doktor kaka tahlili ister. Kaka tahlilinde eğer ki parazite rastlanırsa bu parazitin cinsi araştırılı ve tedavi ona göre şekillendirilir. Kaka tahlilinde parazite rastlanmadığı durumlarda ise reflü yönünden araştırılmaya gidilir.

Genelde uyurken ağızdan salya gelmesinin nedeni parazitlerdir. Yani kıl kurdu diye de tanımlanan bu sorun ağız suyu akmasına sebep olur.

Bir önceki yazımız olan Uykuda konuşmak nasıl tedavi edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: uyurken ağız suyu akması, ağız suyunun akmasının nedenleri, ağız suyu akması, uyurken agizdan su gelmesinin nedenleri, salya akmasını önlemek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.