Yağlı Ve Yıpranmış Saçlar Ve Bakımı

Yağlı Ve Yıpranmış Saçlar Ve Bakımı
Aslında yağ saçlarımızın sağlığı için mecburen gerekli bir faktördür, lakin hemen hemen her konuda olduğu gibi burada da doğru miktar önemlidir.Bu yazımızda yağlı saçlara ve yağlı saçların tedavisine deyiniyoruz…

 

Saçların yağ ile beslenmeleri foliküllerde bulunan yağ bezleri ile sağlanır. Yağ doğru miktarda salgılanıyorsa bu saclarınız için oldukça faydalıdır. Saçlarınızı yıkadıktan sadece bir kaç saat sonra saçlarınız söner ve tekrar yağlanır ve hiç yıkanmamış gibi bakımsız bir görüntüye sahip olur.
Bir çok kişinin saçları yağlı ve sağlıksızdır. Her saç teli bu yağ bezlerinden yağ alır
Çünkü bu yağ sayesinde saclarınız kurumaya ve kırılmaya karşı korunur ve saçların yumuşak olmasını sağlar. Fakat eğer saçlarınız fazla yağlanıyorsa o zaman bunun çeşitli sebepleri vardır. Genellikle hormon bozuklukları ve yanlış bakim ürünleri yağlı bir saça yol açabilir. Bunun yanı sıra çok sık kullanılan şapkalar ya da baş örtüleri de saçların yağlanıp ve bakımsız görünmelerine neden olabilir.
Saç yağlanmaları cilt yağlanmaları ile bağlantılıdır. Bu durum özellikle ergenlik cağında meydana gelir. Yaşın ilerlemesiyle hormonların etkileri azalır ve yağ oluşumu da azalır. Bunun yanı sıra mevsimsel değişiklikler ve uzun süren stres dönemleri de yağlanmalara yol açabilir.
Saçınızda oluşan aşırı yağlanmayı önlemek için düzenli olarak saçlarınızı yıkamanız gerekir. Bunu yaparken en önemli nokta doğru bakım ürününü kullanmaktır. Saçların günlük yıkamasında yumuşak ve yağ azaltıcı şampuanlar kullanmalısınız. İsinizi kolaylaştırmak için saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz.
Bir önceki Selülite Buğday Yağı İle Veda Edin başlıklı konumuzda selülit, selülitler ve selülitlere ne iyi gelir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yağlı ve yıpranmış saçlara bakım, yağlı saç, yagli ve yipranmis saclar, yıpranmış yağlı saçlara bakım, yagli saclar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.