Yazın dövme yaptırılır mı?

Yazın dövme yaptırılır mı?
Pek çoğumuz ise dövme yaptırmak için yaz mevsimini bekleriz.
Bir kere heves edip dövme yaptıran kişilerin büyük bir çoğunluğu dövmenin etkisinden kurtulamaz ve vücudunun daha değişik bölgelerine de çeşitli şekillerde dövmeler yaptırmak ister. Sebebi ise güneş ışınlarından dolayı dövme yerinin kötü etkilenmesi ve deniz havuz gibi sulardan dolayı dövme enfeksiyon kapma riskidir. Ancak sağlığımızı düşünüyorsak dövme için en uygun olan mevsimi beklemeliyiz ki, dövme yaptırdıktan sonra mevsimsel faktörlerin etkisine maruz kalmayalım. Peki yaz mevsiminde dövme yaptırmak uygun mudur? Hangi mevsim döve yaptırmalıyız? İşte yaz aylarında dövme yaptırmak isteyenler için yazın dövme yaptırılır mı sorusunun yanıtı:
Yazın dövme yaptırılır mı?
Dövme her mevsimde yaptırılabilir ancak yazın dövme yaptırılması tavsiye edilmez, çünkü yaz aylarında dövmeyi gereken özende korumak bir hayli zor ve sıkıntılıdır
Yaz mevsiminde dövme yaptıracak eğer kendinizi uzunca bir süre deniz ve havuzdan uzak tutmanız, dövmenin güneş görmemesini sağlamanız gerekir.

Sonbahar, kış ve ilkbahar mevsimleri dövme için en ideal zamandır. Yaz ayları gelmeden en az 25 gün öncesinde dövmenizi yaptırmış olmanız tavsiye edilir. Bu süre zarfında da yine kendinizi güneşten, denizden ve havuzdan korumalı ve uzak tutmalısınız. Havuzun klorlu bir suya sahip olmasını ve deniz suyunun da hijyen olmadığını aklınızdan çıkartmayın.

Bir önceki yazımız olan Ayak tırnaklarını yumuşatmak için başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: dövme resimleri, dövme sağlıklı mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.