Yetişkinlerde pişik tedavisi

Yetişkinlerde pişik tedavisi
Bu etkenlerin ortadan kaldırılması ya da kişin hijyenine titizlik göstermesi durumunda yetişkinlerde pişik tedavisi kısa süre içinde olumlu sonuç gösterir. Peki yetişkinlerde ortaya çıkan pişiğin tedavisi nasıl yapılır?
Yetişkinlerde pişik nasıl geçer?
Pişiğin tedavisi için ilk dikkat edilmesi gerekenler şeylerden bir tanesi, kesinlikle sentetik kumaşlardan hazırlanmış olan kıyafetlerin yaz aylarında giyilmemesidir.
Yaz mevsiminde artış gösteren sıcaklar sebebiyle terlemeden dolayı vücudun nemli olması durumundan bireylerin vücudu kaşımasıyla husule gelen pişik, acılı bir şekilde seyreden bir rahatsızlıktır. Çünkü sentetik kumaş cildi tahriş eder, terlemeye yol açar ve pişiğin ciddi boyuta gelmesine sebep olur.

Yetişkinlerde pişik genellikle makat bölgesinin temiz olmamasından ya da ıslak kalmasından, kimyasal içerikli mendillerin kullanılmasından, turşu, patlıcan, domates, acı ve diğer baharatların sıkça tüketilmesinden , dar kıyafetler giyilmesinden, günlük ve özel gün pedleri kullanımından, aşırı kilolardan meydana gelmektedir. Pişik en çok çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır ancak yetişkinlerinde büyük bir çoğunluğunda pişik sorunu ile baş etmeye çalışır

Yetişkinlerde pişiğin tedavisi için mutlaka uzman muayenesinden geçmek şarttır. Uzmanlar pişiğin durumuna göre kortizonlu krem ya da pomat kullanımı önerecektir. Hekimin önerdiği ilaç ve kremlerin kullanılması durumunda pişik kısa süre içinde geçer. Az önce bahsettiğimiz pişik nedenlerinden de kendini koruyun ve temizliğinize özen gösterin.
Bir önceki Kan yapıcı içecekler nelerdir? başlıklı konumuzda kan yapıcı içecekler hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yetiskinlerde pisik nasil gecer, yetişkinlerde pişik, yetişkinlerde pişiğe ne iyi gelir, pişiğe ne iyi gelir yetişkin, yetiskinlerde pisik tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.