Yolculukta ayak şişmesine ne iyi gelir?

Yolculukta ayak şişmesine ne iyi gelir?
Aşırı tuzlu yemek yemek, ayağın burkulması, aşırı sıcak bir ortamda uzunca vakit geçirmek ya da dolaşım sistemi yetersizliği hastalığından kaynaklı olarak da meydana gelen geçici bir rahatsızlıktır. Hele ki yolculuk sonrası ayak şişmeleri daha ciddi şikayetlere neden olur.
Yolculuk sonrası ayak şişmesi nasıl geçer?
Özellikle de sürekli ayakta sürekli oturarak iş yapanlarda husule gelen ayak şişmeleri, yolculuk esnasında da sık karşılaşılan durumlardan bir tanesi olmasından ötürü, bireylerin yolculuklarını kabusa çevirir. Çünkü birey yolculuk yorgunluğu yaşarken birde ayak şişmesi ile baş etmek zorunda kalır.
Ayak şişmesi geçici bir rahatsızlık olsa da, kişiye ciddi sıkıntılar yaşatır
Gelin hep birlikte yolculukta ayak şişmesine neler iyi gelir öğrenelim ve yolculuklardan sonra bu sorunun kısa sürece yok olmasını sağlayalım.

Yolculuk esnasında ayak şişmesini gidermenin en etkili doğal yöntemlerinde birisi, iki yemek kaşığı deniz tuzu ve bir yemek kaşığı karbonatı koyup karıştırmak ve yarım saat ayakları bu suyun içinde tutmaktır. Ardından da bir kahve fincanı vazelin ve sekiz adet aspirin dövüp karıştırmalı ve ayaklara sürmeli, son olarak da gazlı bezle ayakları çok sıkmadan sarıp uyumalı.
Ciddi şikayet yaratan yolculukta ayak şişmesi problemine karşı bitkisel çözüm önerilerimizde var. Bir fincan kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı kadar anason koyun. 10 dakika demlemeye bırakın ve arından süzerek bu bitki çayını ılık ılık yudumlayın. Göreceksiniz ki kısa sürede yolculuk sonrası ayak şişmesi geçmiş olacaktır.
Bir önceki Marasmus hastalığının belirtileri başlıklı konumuzda marasmus hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: uzun yolculuklarda ayak şişmesi, yolculukta ayak sısmesı, ayak sisligine ne iyi gelir, yolculukta ayak şişmesine ne iyi gelir, yolda ayaklarin sismemesi icin ne yapmali

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.