Yüzerek zayıflanır mı?

Yüzerek zayıflanır mı?
Ancak her ne sebepten olursa olsun yüzmenin sağlığa büyük faydaları bulunmakta ve bu faydaların arasında da en önemlisi metabozlizmayı hızlandırmasıdır. Yüzme, sağlıklı bir yaşam ve formda bir vücut için en iyi spor dallarından biri olmaktadır. Çoğumuz yüzmeyi bir spor olarak değilde, yaz ayları geldiği zaman tercih ederiz. İşte tam bu sebeple yüzerek zayıflamak mümkündür.
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bunaltan sıcaklar pek çoğumuz deniz ve havuz gibi suyun serin sularına doğru itmekte ve bu sayede de bol bol yüzmekteyiz

Yüzerek zayıflama
Yüzmek metabolizmayı en iyi şekilde çalıştıran, tüm kasların hareket etmesini sağlayan en iyi spor türlerinden birisi olmaktadır. Farkındaysanız eğer tüm yüzücülerin vücudu formda ve inceciktir. Çünkü yüzmek yağ yakmanın ve kısa sürede kilo vermenin en zevkli yollarından birisidir. Yaz aylarında kilo vermek istiyorsanız bol bol yüzmenizi tavsiye ederiz.

Normal ve hafif bir tarzda günde 1 saat yüzmek size tam tamına 500 kalori yaktırır. Hızlı bir şekilde yüzerseniz eğer 700 kalori dahi yakalayabilirsiniz. 3-4 saatlik bir yüzme ise 1500-2000 kalori yakmanızı sağlar.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yüzerek zayıflanır mı, yuzmemi karsiomu zayiflatir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.