Zayıflama ilaçlarına bakanlık uyarısı

Zayıflama ilaçlarına bakanlık uyarısı
İlaç olarak ruhsatlandırılmamıştır ve hekimlerimize danışılmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Uyarıda, “halk arasında ‘biber hapı’ olarak bilinen ürünler ilaç değildir.
Sağlık Bakanlığı vatandaşları “zayıflama ilaçları” konusunda uyardı. Uyarıda, halk arasında biber hapı olarak bilinen ürünlerin ilaç olmadığı ilaç olarak ruhsatlandırılmadığı ve hekimlere danışılmadan kesinlikle kullanılmaması gerektiği belirtildi.
Sağlık Bakanlığı, zayıflama ilaçları konusunda önemli bir uyarı yaptı
Vatandaşların bu gerçeğe dikkat etmelerinin kendi sağlıkları açısından büyük önem arz etmektedir” denildi.
Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, uyarının, “medyada yer alan zayıflama hapları ile ilgili haberler” üzerine yapıldığı belirtildi.
Şu anda piyasada İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından bir adet ruhsatlandırılmış zayıflama ilacının bulunduğunun ifade edildiği açıklamada, daha önce izin verilmiş bazı zayıflama ilaçların ruhsatlarının “sibutramin” etken maddesi içerdiği için askıya alındığı ve bu nedenle bu ilaçların piyasada bulunmadığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Yapılan incelemelerde Tarım Bakanlığından ruhsatlı dokuz adet üründe ‘sibutramin’ etken maddesi bulunduğu tespit edilmiştir. Bunlardan ikisi halk arasında biber hapı olarak bilinenlerdendir. Bu ürünlerin denetimi ve ruhsatlandırılmasını yapan Tarım Bakanlığımıza söz konusu hapların zararları hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
Vatandaşlarımızı bir kere daha uyarıyoruz; haberlerde geçen ve halk arasında ‘biber hapı’ olarak bilinen ürünler ilaç değildir. İlaç olarak ruhsatlandırılmamıştır ve hekimlerimize danışılmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Vatandaşlarımızın bu gerçeğe dikkat etmeleri kendi sağlıkları açısından büyük önem arz etmektedir.”
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.