Zührevi hastalığı nedir? Zührevi hastalığı nedenleri ve tedavisi

Zührevi hastalığı nedir? Zührevi hastalığı nedenleri ve tedavisi
Mikrop alındıktan sonra 3 ila 7 gün arasında belirti verir. Bu makalemizde zührevi hastalığına deyiniyoruz…,

Zührevi hastalıklardan korunmanın en iyi yolu prezervatif kullanmaktır.
Zührevi hastalığı, Gonore isimli mikropun meydana getirdiği cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Nadiren olsada cinsel yolla bulaşmaz. Mikroplu havlu, mendil gibi eşyaların kullanılması ile de bulaşabilmektedir
Bu, hem erkeği, hem de kadını korur, aynı zamanda gebeliği de önler. Cinsel ilişkiden sonra genital bölgenin sabunla yıkanması kuramsal açıdan doğru olmakla birlikte hastalıklardan koruduğu pratikte kanıtlanmamıştır. Penisilin ve öbür antibiyotiklerin koruyucu olarak kullanılması doğru değildir, çünkü mikroplar bu ilaca alışır ve zamanla daha yüksek dozda ilaç kullanılması gerekir, bu yüzden de alerji ortaya çıkar.
Zührevi hastalık teşhis edilince, o kimseyle son haftalarda ilişkide bulunan herkesin bulunup kontrolden geçirilmesi gerekir (bu süre enfeksiyonun cinsine göre değişir). Bulunan bütün bu kişiler, gerekiyorsa, tedavi edilmelidir. Tedavi tamamlanıncaya kadar bu kimseler cinsel ilişkide bulunmamalıdırlar.
Bir önceki Burun Kanaması Neden Olur? Burun Kanamasının Nedenleri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda burun kanaması, burun kanaması neden olur ve burun kanaması nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: zührevi hastalık belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.