Adet döneminde hamile kalınır mı?

Adet döneminde hamile kalınır mı?
Kadının regl döneminde ilişkiye girildiğinde ne kadın nede erkek bedensel bir zarar görmez. Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında hamile kalma olasılığı da mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekir.”
Uzmanlara göre tıbbi açıdan adet döneminde prezervatif kullanarak ilişkiye girmenin hiç bir sakıncası yoktur. Adet döneminde ilişkiye girilip girilmeyeceği koşullara, kişilere ve kişilerin inançlarına göre değişiklik göstermekte ve uzmanlar adetliyken gebe kalınır mı sorusunu tıbbi açıdan şöyle cevapladılar:

“Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında prezervatif (kondom) ile ilişkiye girmenin ne kadın için nede erkek için tıbbi olarak bir sakınca yoktur. Şayet prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.
Adetliyken ilişkiye girildiğinde hamile kalınır mı sorusu bazı çiftlerin cevabını en çok merak ettiği sorulardan bir tanesidir
Böyle bir durumda iançlarınıza ve ahlaki düşüncelerinize göre ilişkiye girip girmemek size kalmış bir seçimdir. Ancak uzmanlarımızın da dediği gibi bu dönemde korunmasız ilişkiye girmenin azda olsa gebe kalma riski bulunmaktadır.

Bir önceki Doğurganlığı arttıran besinler nelerdir? başlıklı konumuzda doğurganlığı artıran yiyecekler, doğurganlığı arttıran besinler ve hangi yiyecekler doğurganlığı arttırır hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: adetken hamile kalınırmı, adetliyken hamile kalınırmı, adetliyken iliskiye girildiginde hamile kalinirmi, yhs-panda, adetliyken iliskiye girilirse hamile kalinir mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.