Adet öncesi strese ne iyi gelir?

Adet öncesi strese ne iyi gelir?
İşte bu ve buna benzer sorunları yaşamamak, adet dönemi öncesi ve sırasında gayet mutlu olmak, stresten uzak bir yaşam sürmek ve hayatınıza normal bir şekilde devam etmek için adet öncesi stresi engellemenin yolunu biliyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise, o halde yazımızı sonuna kadar okumalı ve uzmanların adet dönemi öncesi strese iyi gelecek önerilerine kulak vermeli. Ancak uzmanlar çikolata tüketilmesini önermemekte.
Kadınların en stresli dönemi olan adet döneminde, kadınlar aşırı stresli olduklarından hem günlük hayatlarında hem özel hayatlarında hem de iş hayatlarında istemeyecekleri davranışlarda bulabiliyor, birilerinin kalbini kırabiliyor ya da buna müşabih sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Adet öncesi stresten korunma
Çoğu kadın mutluluk verdiğini düşündüğü için adet döneminde bol bol çikolata tüketmektedir. Neden mi? Çünkü, kafein, şeker, tuz ve unlu mamullerin adet dönemi öncesi tüketimini azaltmak, adet öncesi ve sırasında husule gelecek şikayetlerin de azalması demektir
Siz mutlu olmak için bu dönemde çikolata yiyorsunuz ancak, bu sizi daha da mutsuz ediyor. Unutmayın, şekerden tuzdan, undan ve kafeinden adet öncesi uzak durmalı. Adet öncesi alkolden de uzak durmalı.

Peki ne tüketmeli?
Adet öncesi yaşanan sıkıntıları önlemek ve adet dönemini de sorunsuz atlatmak için B6 vitamini ve magnezyum açısından zengin olan besinler tüketilmelidir. Hatta hemen hemen her gün düzenli olarak 500 miligram çuha çiçeği almak yapılan araştırmalara göre adet şikayetlerini yok ediyormuş. Adet yaklaşırken sıcak bir banyo almakta gerginlik ve stresten sizi uzak tutacaktır. Adet dönemindeki ağrıları dindirmek içinde sıcak su torbası işinizi görür.
Bir önceki Emboli Hastalığı Ve Emboli Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: adet dönemi stresine ne iyi gelir, adet oncesi stres, adet döneöi sıkıntıları çuha çiçeği vitamini, adet doneminde cok stresli olnak, regl döneminde ne mutlu eder

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.