Afrodizyak nedir?

Afrodizyak nedir?
Çin ve Hindistan’ın eski hekimlik kavramında bazı yemeklerin ve bitkilerin önemli bir afrodizyak etkisi olduğu kabul edilirdi.
Afrodizyak; seks arzusunu, cinsel istek ve zevki arttırabilecek olan her türlü madde ya da harekete afrodizyak denir.
Afrodizyak; cinsel istek ve gücü kamçıladığı öne sürülen maddelere topluca verilen isimdir.
Bütün eski kültürlerin kendilerine özgü afrodizyakları olmasına rağmen bütün bunların kökeninde erotik şehveti ve zevki arttırma amacı vardır.
Şehveti ve zevki arttırabilecek olan yemeklerin ve bitkilerin haricinde, her iki cinsin de farklı algılayabilecekleri eşyalar, hareketler vardır
Yani aslında, sadece bitkiler ve yemekler afrodizyak etkisi göstermezler, bunlarla beraber görsel zevkler (jartiyer, pornografi vb.) cinsel birleşme pozisyonları, fanteziler gibi durumlarda afrodizyaklar arasındadır.
Genel anlamda, eğer bir şey sizin cinsel arzunuzu olumlu yönde etkiliyorsa, bu afrodizyaktır. İnsanların çok eski zamanlardan beri düşlediklerinden biri de olağanüstü cinsel güce sahip olmaktır,
Tabi ki biz burada, kendi kitabımıza bağlı kalarak bu konuyu sadece bitkiler anlamında inceleyeceğiz. Şunu da unutmadan söyleyelim, bugün tıp alanında yapılan deneyler, ilaçların insanlar üzerinde farklı farklı etkileri olduğunu gösteriyor. Bundan dolayıdır ki önerilerimizde insanlar üzerinde farklı etkiler gösterebilir.

Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Cinsel ilişkiden evvel patlarcasına yiyip, içmek kadar kötü bir şey olamaz. Böyle zamanlarda salçalı yemekler, etler, pastalar ve hazım güçlüğü veren her şeyden kaçınmak gerekir. Cinsel gücü arttırmak amacıyla gereğinden fazla enerji verici besinlerin alınması sonucunda.
Vücut bunları yağ biçiminde depolar ve bunun sonucu olarak da damar sertliği ortaya çıkar. Şişmanlık olarak adlandırılan durum cinselliğin zayıflamasına neden olur.
Normal ve dengeli bir beslenme zaten tek başına bir afrodizyaktır. Hormon ve vitamin ilaçlarının pek faydası yoktur (eksikliği haricinde), zira insan vücudu kullanabileceğinden fazla vitamin, hormon gibi maddeleri gerektiği kadar depolar, depolayamadığım da dışarıya atar.
Afrodizyaklar konusunda dilediğiniz etkiyi almak istiyorsanız temkinli ve sabırlı davranmak gerekir. Sabırsızlık edip telaşa kapılmak, açgözlü davranmamak gerekir, aksi halde sonuca asla ulaşamazsınız.
Bir önceki Cinsel gücü artıran faydalı bitkiler başlıklı konumuzda afrodizyak etkisi, bademin faydaları ve cinsel dürtüyü artırmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: afrodizyak faydası, afrodizyak nedir afrodizyak besinler afrodizyak bitkiler, afrodizyakın faydaları, Görsel afrodizyaklar, sehvet durumunda

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.