Alkol zehirlenmesi belirtileri

Alkol zehirlenmesi belirtileri

Sürekli alkol alan bir bünye ile daha yeni alkolün tadına bakanlar arasında da çok farklılık gözlenir. Genellikle kadınlar erkeklere nispeten alkolden daha fazla etkilenir, çünkü kadınlarda bulunan yağ dokusu erkeklere göre daha fazladır. Çünkü düzenli alkol içicisinin bünyesi ister istemez alkolü tanımaktadır.
İnsanların çeşitli sebeplerden dolayı almış oldukları alkolün etkileri bünyeden bünyeye, midenin doluluğuna ve cinsiyete bağlı olarak farklılık gösterir. Eğer ki alkol almadan önce mideniz doluysa alkol kana daha geç ulaşacak ve alkolün etkisini aç olan mideye göre daha geç hissedeceksiniz demektir

Alkol zehirlenmesi kan alkol düzeyiyle paralellik gösterdiği için, buna bağlı olarak beyindeki alkol düzeyini yansıtır. Alkolik olmayan bir bünye 5 mg/dl üzerindeki bir kan alkol düzeyinde çok daha az zehirlenme belirtileri hissedir; ancak 100 mg/dl’nin üzerinde alınan alkol miktarı daha belirgin belirtiler gösterir. Alkolün yoğunluğu arttıkça da alkol zehirlenmesi belirtileri daha fazla kendini gösterir ve kişiyi komaya kadar sürükler. Alkol zehirlenmesi bir desilitre kanda en azından 80-100 mg alkol bulunması olarak açıklanır.

Alkol zehirlenmesi belirtileri
Alkol zehirlenmesi belirtileri az önce de bahsettiğimiz gibi alınan alkolün miktarına göre değişkenlik gösterir. Hafif alkol zehirlenmesi yaşayan kişilerde duyguların bozukluğu, düşünme kaybı ve hareket bütünlüğünün bozulması gibi belirtiler ortaya çıkarken, daha ciddi alkol zehirlenmelerinde çift görme, konuşma zorluğu ve belirgin bir hareket bütünlüğü kaybı ortaya çıkmaktadır.
Bir önceki Alkol zehirlenmesi tedavisi başlıklı konumuzda alkol zehirlenmesi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alkol zehirlenmesi belirtileri nelerdir, alkol zehirlenmesine ne iyi gelir, alkolün bünyeye göre yan etkileri, bozulan içkiden zehirlenen

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.