Süt ürünleri ömrü uzatıyor

Süt ürünleri ömrü uzatıyor

Sonuçları Heart dergisinde yayımlanan araştırmada, ailelerin beslenme düzenleri incelendi ve ağırlıklı olarak süt olmak üzere hem süt ürünlerinin, hem de kalsiyumun fazla miktarda tüketilmesinin ölüm oranını dörtte bir oranında azalttığı gözlemlendi.

Okul çağındaki çocuklara daha çok süt verilmesi yönündeki uygulamayı destekler nitelikte olan bu araştırma ayrıca, çocukken günde en az 400 miligram kalsiyum alımının, felç geçirip ölme olasılığını yüzde 60 oranına kadar azaltabileceğini ortaya koydu.
Bilim adamları tarafından uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar sonucu çocuklukta fazla miktarda süt ürünü tüketiminin yaşamı uzatabileceği sonucuna varıldı.
Bilim adamları, çocukken yüksek miktarda süt ürünleri tüketen ve kalsiyum alanların, felçten ve diğer ölüm nedenlerinden korunduğunu belirledi.
Günde 200 mililitre süt, bir kase yoğurt ve küçük bir parça peynirin, çoğu insanın günlük kalsiyum ihtiyacını karşıladığı biliniyor.
İngiltere’deki Bristol Üniversitesi ile Avustralya’da bulunan Queensland Tıbbi Araştırma Enstitüsünden bilim adamları, 65 yıl sonra, 1930′larda 4 bin 374 İngiliz çocuğu üzerinde yapılan bir araştırmanın izini sürdüler

Bir önceki Sıcak havalarda bol sıvı tüketin başlıklı konumuzda Beslenme, beyin gelişimi ve bol sıvı tüketmek hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.