Alzheimer’den koruyan protein bulundu

Alzheimer’den koruyan protein bulundu

İngiltere Alzheimer Araştırma Komitesi’nin başında bulunan Dr.
Bilim adamları, romatizmal artrit sırasında üretilen bir proteinin, Alzheimer’ı önlemede işe yaradığını ortaya çıkardı. Simon Ridley, Journal of Alzheimer tarafından yapılan araştırmayı değerlendirirken, halen kanser tedavisinde kullanılan GM-CSF ismindeki bu proteinin, Alzheimer için kullanılıp kullanılamayacağını anlamak için yapılan girişimleri büyük bir adım olarak kabul ediyor. Alzheimer konulu bir araştırmaya göre, hafıza kaybı yaşayan farelere söz konusu protein verildiğinde, kendilerinden daha iyi sonuçlar alınıyor.
Alzheimer’ın oluşmasını ve ilerlemesini önlemede, romatizmal artritli hastalarda salgılanan bir proteinin etkili olduğu belirlendi

BBC’ye göre, fareler üzerinde yapılan testlerde, Alzheimer belirtileri gösteren ve söz konusu proteinle tedavi edilmesine çalışılan fareler hafıza ve öğrenme hızı testlerinde, neredeyse bu hastalığa hiç yakalanmamış diğer fareler kadar iyiler, denildi.

Alzheimer hastalığına yakalanmayan ve bu proteine maruz bırakılan fareler ise kendi yaş ve seviyelerindeki diğer farelerden de daha iyi performans gösterdiler.
İngiliz uzmanlar, hayvanlar üzerinde olumlu sonuç veren bu araştırmaların insanlardaki Alzheimer tedavisi için önemli bir ilk adım olduğunu, ancak insanlar üzerinde yapılması zorunlu testlerin tamamlanması gerektiğini vurguluyorlar.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: alzheimerin fareler uzerindeki tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.