Damar çatlaması nedir?

Damar çatlaması nedir?

Damar çatlaması sorunu, kılcal damarlarda husule gelen bir sorundur. Çünkü sık sık adını duyduğumuz bu rahatsızlık, aslında pek çoğumuzun bildiği anlamı taşımamaktadır. Peki nedir damar çatlaması ve ne tür yöntemlerle bu sorun tedavi edilir, buyurun öğrenelim.
Bacak, yüz ve makat gibi vücudun mütenevvi bölgelerinde husule gelebilen bir sorun olan damar çatlaması hakkında sizleri bu yazımızla bilgilendirmek istiyoruz. Bacakta damar çatlaması sorunu demek, bacak kılcal damarlarının da çatlama meydana gelmesi demektir
Bu sorunun iki çeşit tedavi yöntemi bulunmaktadır. Hasta ya lazer tedavisi ile bacaktaki damar çatlamasından kurtulacak ya da radyo frekans tedavi ile sorununa son verdirecek. Günümüzde her iki tedavi metoduda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Yüzde husule gelen damar çatlaması ise, yüz bölgesinde ve bilhassa burun civarındaki kılcal damarların çatlamasıdır. Yüzde damar çatlaması problemi de tıpkı bacaktaki damar çatlaması sorunu gibi lazer ve radyofrekans yöntemleri ile başarılı bir şekilde tedavisi yapılır.
Bir diğer damar çatlaması sorunu da makatta meydana gelmektedir. Makattaki damar çatlaması tıp dalında anal fissür olarak tanımlanmaktadır. Bu sorun makat hastalıklarının en kolay tedavi edilebilenidir. Mütenevvi tedavi metotları ile makatta damar çatlaması sorunu giderilir.
Bir önceki Ameliyatsız ben aldırma başlıklı konumuzda ben tedavisi ve benlerin tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: damar çatlaması nasıl anlaşılır, baldirda kilcal damar patlamasi ve nedeni, bacak çatlamasına ne iyi gelir, Bağırsaktaki damar çatlamasına ne iyi gelir, damar çatlaması belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.