Amfizemden korunma yolları

Amfizemden korunma yolları

Amfizem hastası olan kişiler aynı zamanda sürekli ve sık sık nefes almaktan dolayı, bu hastaların göğüs kafesi bir fıçı biçimine dönüşür.
Nefes darlığı ve nefes almada zorluk gibi belirtileri bulunan amfizem hastalığı bir tür solunum yolum yolu hastalıklarından biridir ve akciğerin harap olmasında kaynaklanarak insanların yaşam sürelerini kısaltıp bir hayli de zorlaştırmaktadır. Amfizem hastalığı akciğerde küçük hava keseciklerinin daha çok sigara dumanından daralmasından ortaya çıktığı gibi, kanın karbondioksit alıp oksijen verme yeteneğini azaltıp zamanla da bu yeteneği tamamen yok etmesinden kaynaklanmaktadır. Oldukça ciddi bir hastalık olan amzifemden korunma yolları nelerdir, uzman doktorlarımızın açıklamalarından öğrenelim. bu soruna sebep olan en önemli etken sigara kullanımı olduğu için amfizeme yakalanmamak için sigara kullanımında vazgeçilmelidir
Çünkü sigara ve benzeri zehirli maddeler akciğerin çalışmasına engel olmaktadır.

Amfizemden korunmanın bir başka yolu da acı kırmızı biber gibi solunum yollarını temizleyen, akciğer keselerini yenileyen ve temizleyen bitkileri tüketmektir. Sığır kuyruğu otu da acı kırmızı biberle aynı etkiyi gösterir. Ayrıca her gün taze olarak demlenen çaydan en az bir bardak içmekte akciğer amfizemine yakalanmanızı önlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Göbek fıtığı belirtileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.