AORT yetmezliği tedavisi

AORT yetmezliği tedavisi
Eğer ki aort yetmezliği tedavisi esnasında aort da balonlaşma veya yırtılma söz konusu ise, işte o zaman aortanın suni bir damarlar değiştirilmesi uygun görülür.

Aort yetmezliğinin tedavisi uzman kalp cerrahları tarafından birkaç saat süren operasyon ile gerçekleştirilir.
Romatizmal ateşlenme, kalbin iltihabi hastalığı, bağ doku hastalığı ve hipertansiyon gibi nedenlerden kaynaklı olarak husule gelen aort kapak yetmezliğinin tedavisi ne kadar geciktirilirse, hastaların yaşadıkları şikayetlerin şiddeti de o kadar artış gösterir. Peki, aort yetmezliği tedavisi nasıl yapılır?
Aort yetmezliğinin tedavisi
Aort kapak yetmezliği nasıl tedavi edilir?
Aort yetmezliğinin tedavisi her kalp kapak hastalıklarının tedavisinde olduğu gibi cerrahi işlemlerle yapılmaktadır. Aort kapak yetmezliği tedavisi bu kapağın cerrahi müdahale ile değiştirilmesi ile oluyor. Nefes darlığı, yorgunluk ve halsizlik, göğüste ağrı ve sıkışma, çarpıntı ve nabız hızlanması, düzensiz nabız aort yetmezliğinin tedavi edilmesi hususunda uyarılarda bulunan şikayetlerdir
Aort yetmezliği ameliyatından sonra hastalar mutlaka hekimlerinin önerilerine uymalı ve tedavi sonrası çok iyi bir bakıma özen göstermelidir. İyileşme süresi hastanın kendine gösterdiği özen ile kısalabilir ve hastalar daha erken iyileşme katedebilir.

Bir önceki yazımız olan AORT yetmezliği belirtileri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: aort yetmezliği tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.