AORT yetmezliği nedenleri

AORT yetmezliği nedenleri
Aynı zamanda aort yetmezliğinin nedenleri arasında kromozomal bir hastalık olan marfan sendromu da yer almaktadır.

Aort yırtılması, ankilozan spondilit (AS hastalığı), halk arasında frengi olarak bilinden sifiliz hastalı da aort yetmezliği nedenleri arasında sayabileceğimiz sağlık sorunlarıdır. Bu sebeple aort yetmezliği nedenleri uzman bir kalp hekimi tarafından araştırılıp, nedenlerin ortadan kaldırılması ve rahatsızlığın tedavi edilmesi yaşam kalitenizi artırır.
Aort yetmezliğinin nedenleri
Aort kapak yetmezliğinin nedenleri hususunda uzman doktorların yapmış oldukları açıklamalar şöyledir:
Aort yetmezliği nedenleri romatizmal ateşlenme, kalbin iltihabi hastalığı, bağ doku hastalığı ve hipertansiyon gibi mütenevvi problemlerdir. Aksi durumda aort kapak yetmezliğinin nedenleri daha ciddi kalp kapak hastalıklarına ve diğer organ hastalıklarına neden olabilir.
Nefeste darlık, yorgunluk ve sürekli halsizlik, iş yaparken çok çabuk yorulma ve ansızın başlayan kalp çarpıntıları aort yetmezliğinin belirtileri oluyor ve aort yetmezliği nedenleri araştırılarak bu sorunların ortadan kaldırılması gerekiyor

Aort yetmezliğinin sebepleri her ne ise bir an evvel ortadan kaldırılması ve hastaların yaşadıkları şikayetlerin azaltılması gerekir. Aksi durumda aort yetmezliği sebepleri daha ciddi problemlerin husule gelmesinde rol oynayabilirler. Kalbin pompalamış olduğu kanın ulaştırılması gereken organ ve dokulara aort kapak yetmezliğinden kaynaklı olarak yeterli oranda kan gitmez ve sorun giderek ciddi bir hal alır.

Bir önceki yazımız olan AORT yetmezliği tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: aort yetmezliği nedir belirtileri nedenler ve tedavisi, aort yetmezliği dikkat edilmesi gerekenler, aort yetmezliği kötü bir hastalik ki, aort yetmezliği nedir belirtileri tedavisi, Aort yetmezliğinde dikkat edilmesi gerekenler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.