Üveit belirtileri nelerdir?

Üveit belirtileri nelerdir?
Aynı zamanda üveit hastalığının belirtileri gözde kızarıklık, bulanık görme, ışığa karşı hassasiyet gibi yakınmalarda oluyor.

Gözün ön bölgesinde lokalize olarak ortaya çıkan üveitin belirtileri bu kadar şikayetle de bitmiyor. Peki üveit belirtileri nelerdir?
Üveit hastalığı belirtileri
Ekseri erişkinlerde ortaya çıkan üveit hastalığı, korneadan görme sinirine kadar pek çok yapıları etkilediği için, görme fonksiyonunu bozmaktadır.
Gözün içinde bulunan damar tabakasını iltihaplanmasından kaynaklı olarak husule gelen üveit hastalığı, gözde ciddi şikayetlere sebep olmakta ve gözün işlevini kötü bir şekilde etkilemektedir. Üveitin belirtileri arasında en ciddi şikayet bu görme bozukluğu oluyor. Virüs, mantar ve parazit gibi faktörlerden kaynaklı olarak husule geldiği gibi, sistemik hastalıklar sonucunda da üveit belirtilerini göstermeye başlamaktadır
Üveit hastalığında gözün merkezi dışında husule gelen alevlenme, hasar, kalıcı ve ani görme kayıpları da hastaları rahatsız eden problemlerdir. Tüm bu üveit belirtilerini yaşıyorsanız acilen bir göz hekimine başvurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Üveit neden olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: üveit belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.